Co to ten moodboard?

Moodboard czyli tzw. Tablica inspiracji to zbiór obrazów, tekstów, kolorów, tekstur oraz wszystkiego co oddaje pewne uczucia i emocje związane z projektem, który aktualnie wykonujemy. Jest to zbiór inspiracji, rzeczy które nam się podobają,, ale jednocześnie trzeba pamiętać aby były one ze sobą spójne i komponowały się w pewną całość oraz oddawały uczucia i emocje jakie chcemy przekazać poprzez naszą markę.

Moodboardy mogą być wirtualne jak i rzeczywiste poprzez przyczepione do tablicy wycinki z gazet czy próbki ze wzorników koloru.

Moodboardy wykorzystuje się nie tylko w projektowaniu graficznym ale również z projektowaniu wnętrz, komponowaniu stylizacji modowych czy nawet w celach dekoracyjnych bo po prostu wyglądają przepięknie.

 

Czy moodboard jest potrzebny?

Tworząc logo czy stronę internetową trzeba w pierwszej kolejności zastanowić się kto jest naszym klientem docelowym, jakie chcemy przekazać mu emocje, jak chcemy być spostrzegani. Gdy mamy już to ustalone, musimy zastanowić się jak przekazać mu te uczucia. Mood board nie powinien podobać się tylko nam, powinien przede wszystkim trafiać do naszego potencjalnego Klienta.

Gdy mamy już wybrany styl naszej marki, dalsze działania wydają się być prostsze, tworzymy spójną całość i na wielu ścieżkach komunikacji mamy spójny i profesjonalny przekaz. Budujemy sobie w ten sposób pozycję profesjonalisty.